Nogometaši NK Vrbovca ostali trećeligaši

21.06.2016

Vrbovečki nogomet, očito, ne može drukčije, nego stresno. Borba za opstanak u trećeligaškom društvu trajala je do kraja sezone, do posljednje utakmice. Iako su je izgubili od Trnja, nogometaši Vrbovca ostali su na 14. mjestu 3. HNL-Zapad, ali su zadržali trećeligaški status.

Ovih se dana sastala klupska skupština, dobro je „pretresla“ minulu sezonu i odlučila nastaviti dalje istim smjerom. Prije svega, zadržati dosadašnje igrače na okupu, ali se ide u potragu za novima, prvenstveno iz svoga „bazena“ (iz okolnih klubova, Dugog Sela, Zeline…). Pregovara se i s dojučerašnjim igračima Papom i Gegićem, koji su prošlu sezonu igrali u Austriji. Novca za jača pojačanja i transfere nema, kaže predsjednik Vlado Baček. Drugo, budućnost se mora graditi na vlastitom pogonu, što znači dodatno osnažiti omladinsku školu, na čije bi  čelu željeli postaviti upravo Papu.

Sve bi ovo trebalo riješiti do 15. srpnja, kada je zakazano okupljanje i početak priprema za novo prvenstvo. Povest će ih isti stručni stožer, na čelu s prvim trenerom Antom Klarićem, kaže Baček. (F. Simić)

NK DUGO SELO – NK VRBOVEC 2:0

Autor Slaven Knežević Datum objave: .

DUGO SELO – VRBOVEC 2:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Martinović (51), 2:0 Martinović (65).

Dugo Selo je na domaćem terenu pogotcima Vlatka Martinovića u 51. i 65. minuti pobijedilo Vrbovec u 20. kolu 3.HNL Zapad. Sportski direktor Dugog Sela, Marko Nujić, istaknuo je odlično suđenje na utakmici:

„Mislim da je u redu kad suci ovako dobro sude da ih se pohvali. Sva četiri suca odradila su svoj posao na razini višoj od 1.HNL. Bilo je baš europsko suđenje i u takvim uvjetima je gušt igrati. Što se utakmice tiče, mislim da smo bili bolji i zasluženo pobijedili. Prvo poluvrijeme nismo igrali dobro, bili smo u nekom grču. Drugi dio odradili smo na razini i uz dva pogotka imali i stativu i još par šansi. Zadovoljan sam i što se istaknuo Martinović koji je 1998. godište. Zabio je dva pogotka i odigrao jako dobro. Zahvalio bih se i publici koja je danas došla u velikom broju i dala nam vjetar u leđa.“

VRBOVEČKI VETERANI NADMOĆNO PROTIV RAKOVCA

PRIJATELJSKA UTAKMICA

VRBOVEC – RAKOVEC 12 : 0 (5 : 0)

Vrbovec, 24.03.2016. g. Gradski stadion – igralište s umjetnom travom. Vrijeme sunčano. Gledatelja 20.
Sudac: Dražen Talaja (Vrbovec).

Strijelci:  Falčević 4, Badenić, 3, Klarić i Pavić 2 i Milanović 1.

VRBOVEC: Huzjak, Forgač, Habeš, Madžar, Tukša, Borovčak, Pavić, Falčević,  Badenić, Klarić i Milanović. Još su igrali: Potočić, Baček, Brezarić i Vrbančić.

Trener: Krešo Vrbančić.

Vrbovečki veterani su se „mučili“ prvih 15 minuta, a nakon toga su u potpunosti zagospodarili terenom i u svim elementima igre nadigrali Rakovec. Bilo je očito da su Rakovčani bili bez snage što su Vrbovčani iskoristili u drugom poluvremenu i postigli visoku pobjedu. U vrbovečkim redovima istaknuli su se strijelci Falčević, Badenić, Klarić i Pavić, a nakon dužeg vremena zaigrao je i Danijel Tukša.

VETERANI VRBOVCA UVJERLJIVO PROTIV GOSTIJU IZ BELCA

VRBOVEC – MLADOST 6 : 1 (3 : 1)

Strijelci:  Arifović 3, Falčević, Forgač i Klarić za Vrbovec.

VRBOVEC: Kukec, Forgač, Huzjak, Vrbančić, Madžar, Baček, Pavić, Falčević,  Badenić, Klarić i Arifović. Još su igrali: Potočić, Posavec i Kozina.

Bolji i nadmoćniji Vrbovčani to su potvrdili i pogocima gdje je najraspoloženiji bio trostruki strijelac Arifović. Iako su nastupili bez nekolicine igrača Vrbovec je odigrao još jednu kvalitetnu utakmicu i tako sve spremniji dočekuje nastavak prvenstva. S druge strane veterani Belca, za koje je bilo vidljivo da im nedostaje fizička sprema, na momente su odigrali kvalitetno, ali nedovoljno da se ozbiljnije nose sa domaćinom.

VRBOVEC – MAKSIMIR 0 : 2 (0 : 0)

VRBOVČANI BEZ ŽARA I BORBE U PORAZ PROTIV MAKSIMIRA

Vrbovec, 19.03.2016. Gradski stadion. Vrijeme sunčano. Gledatelja 200.

Sudac: Saša Kapular (Brtonigla) 8, pomoćnici Ivica Malekinušić (Popovača) i Sebastian Katić (Buje). Četvrti sudac: Valentin Jakovac (Pula).

Delegat: Milorad Krnetić (Dugo Selo).

Strijelci: 0 : 1 Vidović (73), 0 : 2 Vidović (85).

Opomene: Vrbovec: Pluščec (42), Ivoš (53) i Medverec (65). Maksimir: Kovačić (70) i Vidović (79).

VRBOVEC: Kosovec 5,5, Vlašić 6, Kokot 5, Pluščec 6, Jendriš 5, Bradić 5, Ivoš 5 (od. 63. Vlašić -), Dimović 6, Klarić 5 (od 52. Babić -), Medverec 5 (od 89. Orejaš -) i Boroša 5 (od 89. Gomerčić -).

Trener: Ante Klarić 5.

MAKSIMIR: Berišić 6, Perić 6, Kovačić 6,5 Jakelić 6, Mišura 7, Marošević 6,5, (od 76. Primorac -), Ćibarić 6,5, Krznar 6, Nakić 6,5 (od 87. Mulaibrahimović -), Božić 7, Hodak 6 (od 63. Vidović 7).

Trener: Rajko Vidović 6,5.

Igrač utakmice: Tomislav Vidović.

Najlošija igra Vrbovčana u ovom dijelu prvenstvu bez borbe, zalaganja, trčanja i žara na terenu. Takav domaći pristup gosti iz Maksimira kaznili su sa dva pogotka u završnici susreta. U junaka utakmice prometnuo se Vidović, kao džoker s klupe, koji je zabio dva gola. Prvi je postigao nakon proigranog duplog pasa u 73., a drugi nakon što se sam izborio za loptu na 15 m i potom uputio precizan udarac, a lopta se odbila od desne vratnice u mrežu nemoćnog Kosovca. Vrbovec je bio praktično bez prave prilike, osim Dimovića u 56. minuti  koji je ušao u kazneni prostor, a potom na 10 m oklijevao i sve je otišlo u nepovrat. Većina vrbovečkih navijača razočarana je napustila Gradski stadion ovakvim odnosom domaće momčadi kako prema igri i grbu kluba kojeg nose na dresovima, dok je oko 30-tak gostujućih navijača pljeskom i bučno navijajući pozdravilo pobjedu Maksimira.

U DERBIJU MINIMALNA POBJEDA VRBOVCA NAD GORICOM II.

VRBOVEC – GORICA II 1 : 0 (0 : 0)

Vrbovec, 13.03.2016., 15. kolo. Gradski stadion – igralište s umjetnom travom. Vrijeme vjetrovito. Gledatelja 50.

Sudac: Matija Pajvot, pomoćnici Nenad Hendak i Dean Ranogajec (svi iz Vrbovca).

Delegat: Danko Uroić (Gradečki Pavlovec).

Strijelac: 1 : 0 Suša (59).

Opomene: Vrbovec: Babić (63)  i Hren (72).  Gorica II: Žordić (70).

VRBOVEC: Gudić, Grbavac, Starčević, Branjušić, Babić, Hren (od. 80. Bilješko), Atlija, Matić (od 35. Martić), Borščak, Suša (od. 70. Šporiš), Busija.

Trener: Antun Anthony Pavlović.

GORICA II: Crnolatac, Krizmanić, Vidak, Skok, D. Posavec, P. Posavec, Kopilović, Agoun (od. 56. Meić), Žordić, Brzović (od. 58. Blažević), Đurašin (od. 70. Maloku).

Trener: Marko Biljan.

U derbiju kola zaslužena pobjeda Vrbovčana protiv Gorice II, a gol odluke postigao je Suša u 59. minuti.

EFIKASNI VRBOVČANI PROTIV RUGVICE

VRBOVEC – RUGVICA 7 : 1 (5 : 0)

Vrbovec, 10.03.2016. g. Gradski stadion – igralište s umjetnom travom. Vrijeme prohladno i vjetrovito. Gledatelja 10.
Sudac: Zdenko Brezarić (Vrbovec).

Strijelci: Bedenić 2, Klarić 2, Arifović, Kozina i Milanović za Vrbovec, te Vrabec za Rugvicu.

VRBOVEC: Kukec, Vrbančić, Huzjak, Madžar, Borovčak, Posavec, Pavić, Falčević,  Badenić, Klarić i Arifović. Još su igrali: Baček, Kozina, Sanjković i Milanović.

U prvoj pripremnoj utakmici Vrbovčani su nadigrali momčad Rugvice i na kraju zabilježili uvjerljivu pobjedu. Seriju pogodaka otvorio je Arifović već u 3. minuti, a Kozina je postigao sedmi gol u 60. minuti za konačan rezultat 7:1. Velike probleme gostujućoj obrani stvarali su Badenić i Klarić, dok je vezna linija Falčević, Pavić, Arifović i Madžar dominirala na sredini terena. Bočni prodori Vrbančića i Huzjaka ovaj puta nije rezultirala pogocima, ali su stvarali pomutnju gostima, dok su stoperi Borovčak i Posavec bili na visini zadatka. Vratar Kukec je plijenio sigurnim obranama i presijecanjima kontranapada Rugvičana. Uspješno su za Vrbovec debitirali Sanjković i Milanović koji je postigao i pogodak, a kvalitetan nastup imali su Baček i Kozina. Za Rugvicu je Vrabec postigao počasni pogodak u 51. minuti. Ulogu trenera Vrbovca preuzeo je Krešo Vrbančić koji je to izvrsno i uspješno radio i prije par godina.

VETERANI FULIR I TALAJA U DUBRAVI

Trener/igrač veterana Dražen Fulir i vratar Damir Talaja napustili su redove Vrbovca i registrirali se za seniorsku momčad NK Dubrave koja član 1. ŽNL istok. Tako su se ponovo nakon nekoliko godina igranje za veterane odlučili reaktivirati u seniorskoj konkurenciji. Njihovim odlaskom su oslabljeni vrbovečki veterani koji sada moraju imenovati i novog trenera za proljetni dio prvenstva 2015./16. u NL NS Dugo Selo. Za veterane Vrbovca pristupili su Goran Sanjković iz gradečke Slobode i Dalibor Milanović iz Gaja.

Novi veterani !!!

novi veterani sanjković

Goran Sanjković    Dalibor Milanović

VRBOVEC – STUPNIK 3 : 1 (1 : 1)

IMG_9007

DIMOVIĆ PRESUDIO PITANJE POBJEDNIKA NAD STUPNIKOM

Vrbovec, 05.03.2016. Gradski stadion. Vrijeme sunčano. Gledatelja 300.

Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica), pomoćnici Igor Havranek i Kristijan Brezić. Četvrti sudac: Antonio Pavličić (svi iz Zagreba).

Delegat: Tomislav Kuzman (Karlovac).

Strijelci:1: 0 Pajvot autogol (3) , 1 : 1 Abramović 11 m (16), 2 : 1 Dimović 11 m (83), 3 : 1 Dimović (90+3).

Opomene: Vrbovec: Pluščec (15), Ivoš (17), Medverec (28), Bradić (67) i Petak (71). Stupnik: Abramović (71) i Pajvot (80).

Isključenja: Stupnik: Lončarić (38. dva žuta kartona) i Šimac (89. dva žuta kartona).

VRBOVEC: Kosovec 7, Pluščec 6,5, Kokot 6,5, Petak 6,5, Jendriš 7, Bradić 7, Ivoš 6,5 (od. 63. Vlašić -), Dimović 7,5, Klarić 6,5 (od. 74 Roso), Medverec 7 i Boroša 7 (od 78. Babić -).

Trener: Ante Klarić 6,5.

STUPNIK: Antić 5, Pajvot 5, Jurić 6,5, Šimac 6,5, Brčić 6, Obadić 6, Abramović 6, Švigir 6, Lončarić 5, Šukurma 5,5, Batarilo-Čerdić 6 (od 82. Gent -).

Trener: Domagoj Kosić 6.

Igrač utakmice: Matija Dimović.

U derbiju začelja između Vrbovca i Stupnika nije bilo ljepote u igri već rovovska borba na mekanom i klizavom terenu jer je prethodna dva dana kiša dobrano nakvasila igralište na Gradskom stadionu. Vrbovčani sputani pitanjem važnosti utakmice cijeli susret su odigrali u grču i nepovezano, ali su srce ostavili na terenu i u samoj završnici zasluženo pobijedili izravnog konkurenta za ostanak u 3. HNL zapad.

Vrbovec je sretno poveo jer je Pajvot u 3. minuti vratio loptu svom vrataru Antiću koji je nespretno reagirao i na opće iznenađenje svih nazočnih na Gradskom stadionu završila u mreži. Rano vodstvo kao da je odsjeklo noge domaćim igračima pa su igru preuzeli gosti. U 16. minuti sudac Jerbić dosuđuje kazneni udarac za goste jer je Pluščec neoprezno startao nad gostujućim igračem Čuturilo-Čerdićem. Sigurni realizator kaznenog udarca bio je Abramović. Gosti su od 38. minute igrali sa igračem manje jer je Lončarić zaradio drugi žuti karton.

U drugom poluvrijeme Vrbovec je atakirao na gostujuća vrata i stalno držao inicijativu. Imali su gosti preko kontranapada dvije velike prilike koje nisu iskoristili. Stalni napadi domaćina urodili su plodom u 83. minuti jer je netko od gostujućih igrača igrao rukom u kaznenom prostoru. Dimović je smireno postigao gol iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca za vodstvo domaćina. Točku na i stavio je najbolji igrač utakmice Dimović u sučevoj nadoknadi vremena koji je na dodavanje debitanta Babića postigao svoj drugi, a za Vrbovec treći pogodak. Sve u svemu teško izborena pobjeda Vrbovca nad vrlo dobrom ekipom Stupnika i zaslužen pljesak oko 300-tinjak gledatelja za obje momčadi.